Jiří Kolumberský
Zakázková elektronika a výroba lékařských přístrojů

Domácí stránka

O firmě

Kontakt

Osobní stránka

Zajímavé stránky

Koloidní stříbro

Tens

Život bez brýlí

       

Osobní stránka


Kliknutím se objeví mé foto z vojenské knížky, to mi bylo cca 17-18 let

Narodil jsem se 8. listopadu 1960 v Praze, jsem podruhé rozvedený a mám 2 dospělé děti z prvního manželství.

Mám technické vzdělání. V letech 1984 až 1993 jsem pracoval u firmy Tesla Strašnice jako vývojář v oboru sdělovací techniky. Svůj podnik jsem založil v roce 1993 a všechny aktivity mé firmy jsou uvedeny na stránce O firmě. Od roku 2001 do roku 2006 jsem pracoval pro Úřad Rady pro rozhlasové a televizní vysílání  v oblasti televizního a DVB-T vysílání.

Vzhledem ke svému skeptickému a racionálnímu pohledu na svět mi někteří přátelé přezdívají "Duchobijce". Jako zajímavá životní filosofie se mi jeví transurfing  od Vadima Zelanda, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že to funguje.  Dále si vážím  Mirzakarima Norbekova a řady jeho žáků a kolegů,  jedná se hlavně o jeho geniální postřehy při léčení těla a duše pomocí podvědomí i tělesného cvičení. Z dalších autorů mám stále v oblibě Josefa Kirschnera a jeho egoistickou filosofii. Všechny uvedené autory spojuje základní motiv:

  1. Všichni lidé jsou ve své podstatě stejní, snaží se od sebe odlišovat na základě důležitosti - masky.
  2. Člověk má žít sám za sebe, nenechat se manipulovat, ani nemanipulovat druhé.
  3. Nenechat se vtahovat do cizích her (politických, společenských atd..).
  4. Pochopit a osvojit si několik málo obecně a přitom 100% platných pravidel pro šťastný a úspěšný život.
  5. Má-li člověk svůj konkrétní cíl, vždy ho dosáhne.

 

Býval jsem aktivním rekreačním sportovcem (box, volný styl, judo, plavání, potápění, cyklistika, běh a pěší turistika). Také  rád houbařím, procházka lesem je pro mě balzám na duši. K tomu všemu se občas vracím. Jsem autorem těchto podomácku vyrobených webových stránek, lze říci, že s PC mám nadstandartní vztahy. Jsem schopen číst (dokonce obstojně) v několika jazycích, mluva trochu pokulhává, ale ještě to jde.

Stručná historie našeho rodu

Kdo má moc, práva se nebojí
CUI VIS EST,
IUS NON METUIT

Vycházím z údajů, které jsem získal od svého otce Jiřího (*1927 Telč, †1991 Praha), jenž si nechal vypracovat celou anabázi rodu Kolumberský: Pocházíme údajně původně z Čech, kam se oklikou přes Benátky (cca v 16. století) a přes slezský Hirschberg (dnešní Jelenia Góra), již jako rytíři, mí předci vrátili po poslední válce Rakousko-Pruské (1866), údajně se dopustili vlastizrady vzhledem ke své účasti (patřili mezi vojenskou šlechtu) na straně Rakušanů, do oblasti Vysočiny. Můj otec se narodil v Telči a po válce přišel do Prahy, kde žijeme dodnes. Mí příbuzní s příjmením Kolumberský nyní žijí v Třešti a v Dačicích. Podle registru obyvatel žije v ČR 9 mužů (v Praze já, můj bratr a syn a synovec) a 7 žen (v Praze má bývalá žena, dcera a sestra) tohoto příjmení. V Hirschbergu (Jelenia Góra), vlastnil jeden z našich předků (údajně se psal: Kolumberskij) až do druhé sv. války vagónku, jeho osobou patrně naše slezská větev po meči vymřela. V Polsku jsem nikoho takového jména nenašel.

Z matčiny strany mám zajímavý rod Decastello - původem z Itálie ( "naši" Decastellové žili na přelomu 19. a 20. století v oblasti Smíchova), patrně jeho moravskou větev (existuje ještě jedna - španělská).

 • Domů • O firmě • Kontakt •  Osobní stránka • Zajímavé stránky • Pro odborníky • Koloidní stříbro • Tens • Život bez brýlí •